На Львівщині є ще один Музей пам’яті жертв НКВД

На Львівщині є ще один Музей памяті жертв НКВД

 

У смт. Щирець Пустомитівського району, що на Львівщині працює  Музей памяті жертв сталінських репресій. 27 червня 1941 року, перед вступом німецьких військ, на подвір’ї одної з садиб, працівники районного управління НКВД замордували 26 людей зі Щирця та новколишніх сіл. Музей облаштували на місці страти невинних.

 

Розташований музей у селянській хаті. Тут налічується чотири експозиції: кімната пам’яті закатованих, Щирецька просвіта, Січові Стрільці і четверта експозиція присвячена ОУН та УПА. На стендах виставлені документи і фотографії, що свідчать про період репресій і події в селі. Представлено одяг, привезений з Сибіру, а також предмети вжитку. Окрема зала є присвячена  19-річному Василеві Фітю з села Попеляни. 30 грудня 1944 року його повісили.  Працівники НКВД не дозволяли його зняти і тіло висіло до 5 січня 1945 року. Вся його сім’я була в УПА. До нині живий його рідний брат Богдан Фітьо. Також у музеї є зал памяті жертв Гулагу. Серед людей, яких вбили, переважно була інтелігенція.

 

Матеріали для експозицій надали очевидці страшних подій і мешканці сіл Лани, Піски, Дмитрів, Гуменець, Попеляни, Щирця,  розповіла директор Музею Надія Кравченко.

 

Музей розташований у смт. Щирець на вул. Степана Бандери , 6. Відвідувати виставку можна у вівторок, середу та четвер з 9.00 до 18.00, в неділю з 12.00 до 20. 00. Вихідний день субота і понеділок. Вхід безкоштовний.

 

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

 

 

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth