Ті, хто володіє інформацією про місця захоронення жертв розстрілів НКВД, прохання повідомляти, - науковці ЦДВР

dsc00999Наукові співробітники товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», спільно з науковцями Центру досліджень визвольного руху та Національного Музею–меморіалу «Тюрма на Лонцького» в п’ятницю, 6 листопада, розпочали  пошукові роботи в місті Броди Львівської області.  Метою експедиції було виявити рештки  політичних в’язнів Західної України, яких розстріляли органи НКВД влітку 1941 року. Про це повідомив в. о директора ЦДВР, учасник розкопок Василь Стефанів.

 

Про можливе захоронення жертв розстрілу в літі 1941 року, розповіли місцеві мешканці Бродів. Наукові працівники «Пам’яті»,  ЦДВР та Національного Меморіалу «Тюрма на Лонцького» на подвір’ї Церкви Чесного Хреста провели шурфування ділянки ймовірного місця захоронення розстріляних. Поки що роботи тривають. Науковці планують продовжувати розкопки до тих пір, поки дозволять погодні умови.

 

Голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач, розповів, що працюють для того, аби знайти та належно перепоховати якомога більше решток учасників визвольного руху та жертв тоталітарних режимів. «Займаємось пошуковою роботою по селах Львівщини. Вже наступного року, плануємо виконувати основні розкопки в Бродах, Яворові, Нижній Рожанці, що у Львівській області. Сподіваємось на фінансове сприяння Львівської обласної ради».

 

Також працівники ЦДВР звертаються з проханням до тих, хто володіє докладнішою інформацією про страшні події літа 1941 року у Бродах, або інформацією про інші місця захоронення, знає свідків цих подій чи має інші факти, просимо звертатися за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницької, 4/501. Тел/факс (032) 299-45-15, history@cdvr.org.ua

 

 

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

Нижче – довідкова інформація:

  1. ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ
  2. АРХІВ ЦДВР

 

ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ  ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ

www.cdvr.org.ua, www.upa.in.ua

79026 Львів, вул.  Козельницька, 4, к.501

тел./факс: 032-299-45-15, cdvrua@gmail.com

Вивчення найрізноманітніших аспектів боротьби українців за національну  та соціальну свободу є головною метою Центру досліджень визвольного  руху.

Сьогодні Центр  досліджень визвольного руху це:

  • єдиний спеціалізований науковий центр досліджень проблематики ОУН і УПА
  • центр розробки та впровадження програм вшанування і збереження національної пам’яті,  популяризації визвольного руху ОУН та УПА
  • консультаційна діяльність, надання установам, організаціям та зацікавленим особам інформації, експертних оцінок що стосуються проблематики визвольного руху
  • унікальний архів документальних, усних, речових, фото та відеосвідчень про національно-визвольну боротьбу ОУН та УПА

ЦДВР об’єднує багатьох істориків з різних куточків України та з поза її меж, які досліджують  проблематику визвольного руху українського та інших народів.

Центр випускає власне періодичне видання — науковий збірник «Український визвольний рух», публікує наукові розвідки, спогади  та збірники документів.

В. о. директора ЦДВР – Василь Стефанів.                              

АРХІВ ЦЕНТРУ  ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ

Архів ЦДВР здійснює упорядкування, збереження та реставрацію  архівних матеріалів з історії українського визвольного руху 20-50-х років ХХ століття. Він складається із більш  як 30 фондових збірок. Серед них фонди  Ярослава Стецька, Миколи Лебедя, Василя Кука та архіви української діаспори з Нью-Йорку, Лондону, Мюнхена, Праги. Загалом в архіві ЦДВР зберігається більше півмільйона аркушів документів. Крім текстових документів в архіві знаходиться близько 6 тис. фотоматеріалів, а також зберігаються аудіо- та відеозаписи спогадів учасників українського визвольного руху. Наукові співробітники архіву ЦДВР ведуть пошукову роботу з виявлення архівних матеріалів, завдяки чому фонди архіву ЦДВР кожного року поповнюються новими документами (в середньому за рік на 20-30 тис. аркушів). Архів ЦДВР систематично працює над переведенням своїх фондів у цифровий формат. Це дозволяє надавати широкий доступ до документів архіву ЦДВР науковцям, студентам та всім бажаючим.

 

 

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth