Голодомор в Україні світ має розуміти і пам’ятати, - Ющенко

Cвіт має розуміти і пам’ятати про події Голодомору в Україні. Про це заявив Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю для документального проекту режисера Едвінса Снора про злочини комуністичного режиму та Голодомор 1932-1933 років, повідомляє «Українська правда».

“Розповідаючи про трагедію українського народу, Президент зазначив, що світ має розуміти і пам’ятати події того часу, аби уникнути загрози їх повторення у майбутньому”, - зазначає Глава держави у повідомленні.

“Це не лише наше питання. Це урок для всього людства - застереження для майбутніх поколінь. Ми не звинувачуємо жодну країну чи народ в страхіттях Голодомору”, - підкреслив Ющенко.

“Ми звинувачуємо злочинний комуністичний режим, який знищив мільйони людей. Наша мета відновити пам’ять нації і розповісти світу правду про геноцид українців”, - наголосив він.

Зауважимо, Президент США Барак Обама закликав пам’ятати про жертв голодомору в Україні 1930-х років.

“Ми сподіваємося, що спогади про голодомор допоможуть запобігати таким трагедіям у майбутньому”, - йдеться у заяві Обами, яку поширив у п’ятницю Білий дім.

За словами президента США, у цей день американці українського походження і всі американці разом згадають трагічні події того часу і численні жертви.

“Сімдесят шість років тому мільйони невинних українців - чоловіків, жінок і дітей, померли від голодної смерті в результаті спланованої політики режиму Йосипа Сталіна” - йдеться в заяві Обами.

Президент США зазначив, що український народ жахливо постраждав у 1932-1933 роках в результаті конфіскації врожаю і господарства по всій Україні.

Обама також вважає, що Україна була колись житницею Європи, а українці могли би прогодувати себе самі і зберегти мільйони життів, якби їм дали це зробити. - зауважив Обама.

“Спогади про жертви голодоморів дають можливість задуматися над станом тих, хто постраждав в результаті тиранії й екстремізму в усьому світі”, - додав Обама.

 

http://www.pravda.com.ua/news/2009/11/13/105263.htm

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth