Центр досліджень визвольного руху проводив підсумки діяльності та обирав нове керівництво

22 березня у в конференц-залі Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії наук України відбулась звітно-виборча конференція ЦДВР

Підвести підсумки діяльності на конференцію зібрались члени Центру із усієї України: з Києва, Запоріжжя, Рівненщини та Сумщини, а також партнери та друзі організації.

Учасники та гості конференції відзначили вагомі здобутки в діяльності ЦДВР за звітні два роки, успіхи в таких відомих проектах як «УПА. Історія нескорених» (однойменні книга, виставка, навчально-демонстраційний посібник для шкіл, мультимедійний диск та англомовний дайджест), створення меморіально-дослідницького комплексу пам’яті жертв окупаційних режимів у приміщенні колишньої тюрми «на Лонцького», видання наукового збірника «Український визвольний рух». В архівній галузі найбільшим здобутком стало отримання архівів Миколи Лебедя та Василя Кука.

На посаду Директора ЦДВР обрано магістра історії, молодшого наукового співробітника Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії наук України Руслана ЗАБІЛОГО, який до того очолював архівний відділ ЦДВР.

Обрано Почесного Голову Центру: ним став безсумнівний авторитет у історичній науці, співзасновник Центру, Професор Українського вільного університету та доктор Сорбонни Володимир КОСИК.

Вчену раду очолив співзасновник і незмінний директор ЦДВР протягом попередніх років, к.і.н. Володимир В’ЯТРОВИЧ.

До складу Вченої ради ввійшли професор Володимир Косик, Руслан Забілий, к.і.н. Олександр Дарованець, аспірант Запорізького національного університету Юрій Щур та Директор Державного архіву Сумської області Геннадій Іванущенко.

Новообраний Директор Центру представив присутнім своє бачення подальшого розвитку організації. За словами Руслана Забілого: «Враховуючи засади діяльності та завдання ЦДВР, а також ініціативи Президента, актуальність тематики та її суспільний резонанс, Центр повинен бути на вістрі суспільних процесів, орієнтованих на визначення місця і ролі визвольної боротьби в історії, національній пам’яті, суспільно-політичному житті українців.

Центр досліджень визвольного руху завдяки здобутому авторитету та інтелектуальному потенціалу буде проводити інтенсивну наукову роботу, а також вноситиме вклад у процеси офіційного визнання УПА через інформаційну і просвітницьку роботу, формування позитивної, позбавленої заідеологізованих штампів громадської думки».

Прес-центр ЦДВР
www.cdvr.org.ua, www.upa.in.ua
e-mail: сdvr_lviv [at] yahoo.com,
тел./факс: +38(032) 2994515, +38-063-6286839

, , ,

  1. #1 від Світлана в Березень 25th, 2008 - 15:07

    Дякую Богові і всім українцям, кому не байдужа доля України за те,що у нас з’явилася можливість вивчати правдиву історію і віддавати гідну шану тим, завдяки кому наша країна стала незалежною. Радянське керівництво зробило все можливе для того, щоб спотворити революційно-визвольний рух бійців ОУН та УПА, боротьбу українського народу за можливість бути українцями, сповідувати Віру і говорити рідною мовою. Шалений тиск відчувається і зараз. Та Правда переможе. Велику надію на здійснення цього я покладаю на Центр досліджень визвольного руху, зважаючи на фаховий склад співробітників - їх розум, відданість справі та патріотизм. Вітаю Руслана Забілого на посаді Директора ЦДВР та бажаю йому плідних успіхів в цій важливій і край необхідній для країни справі. Впевнена, що він прикладе всі зусилля для того, щоб зруйнувати негативні стереотипи, навязані суспільству, і українці могли пишатися своєю історією. Слава Україні! Героям Слава!

  2. #2 від Скриня в Травень 6th, 2008 - 09:17

    Руслане! Вітаю з обранням тебе головою Центру дослідження визвольного руху. Творчих успіхів, наукових здобутків та плідної праці на ниві дослідження та популяризації українського визвольного руху як найвизначнішого прикладу спротиву і непокори свободолюбивої української нації.

    Скриня. Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ

(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth