Анонс: виставка про УПА відвідає Маріуполь

25 березня в приміщенні Маріупольського міського краєзнавчого музею відбудеться прес-конференція на тему: «Українська Повстанська Армія: історія нескорених». Початок прес-конференції о 13:00.

В рамках прес-конференції заплановано виступ Голови Маріупольської міської організації ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Анатолія Мороза, а також виступи членів цієї організації, дослідників повстанського руху: Марії Уколової, Людмили Мечетної, Миколи Рудика, Миколи Ворожбита.

Під час прес-конференції відбудеться анонс фотовиставки «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», яка розпочинає свою роботу 25 березня 2008 року в Маріупольському міському краєзнавчому музеї о 14:00 годині та триватиме до 01 квітня 2008 року.

Побудована на грунтовній науково-джерельній базі, виставка за допомогою потужного комплексу фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу, покликана донести до кожного громадянина України цілісний та науково обгрунтований образ українського визвольного руху середини ХХ ст. та розвінчати існуючі суспільні стереотипи.

Дана виставка є унікальним проектом, який лише зараз презентований на Донеччині. Виставка напередодні пройшла з успіхом в Донецьку. Загалом будуть представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці експонуватимуться документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА. Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

Виставка складається з 22 двометрових повнокольорових банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху: к. і. н. Володимир В’ятрович, директор ЦДВР, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Виставка — своєрідний пересувний музей — є інформаційною, а не пропагандистською акцією, як зазначають її автори: об’єктивна інформація представлена в яскравому та цікавому форматі, щоби відвідувачі могли зробити власні висновки про цю сторінку історії України.

Організатори виставки в Маріупольському міському краєзнавчому музеї: Управління Служби безпеки України в Донецькій області Донецька обласна державна адміністрація Український інститут національної пам’яті Центр досліджень визвольного руху Маріупольська міська організація ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Маріупольські міські організації партій Конгрес Українських Націоналістів та Народного Руху України Світовий Ювілейний Комітет до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Джерело: Маріупольська міська організація ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth