Єврейка Стелла Кренцбах розповіла, що вижила завдяки УПА

jevreji1У роки Другої світової війни єврейка Стелла  Кренцбах потрапила до лав УПА. Її спогади «Живу ще завдяки УПА» про тодішні події опублікував український поет і перекладач Мойсей Фішбейн на своєму блозі.

«Тим, що я сьогодні живу й усі сили моїх 38-ми років віддаю вільному Ізраїлеві, я завдячую, мабуть, тільки Богові й УПА. Членом героїчної УПА я стала 7.11.1943 р. У нашій групі я нарахувала 12 євреїв, з них 8 лікарів…», - писала вона у своїх спогадах.

Жінка розповіла як більшовики, а пізніше і німці окупували українські землі. У шкільні роки вивчила українську мову і “пізнала велич духу української літератури”. Вона дізналась про УПА, коли працювала санітаркою. Завдяки перебуванню серед повстанців, а потім в радянських тюрмах Кренцбах повірила у Хреста.

Після довготривалих боїв з більшовиками і переховувань у лісах, групу, у якій була жінка, розбили. Вона направилась до Палестини, куди раніше виїхали її батьки.

 

Довідка

Стелла Кренцбах, народилася в Болехові. Донька рабина, сіоністка. 1939 року закінчила філософський факультет Львівського університету. Від 1943 року була в УПА. Навесні 1945 року її схопили енкаведисти — на зустрічі із зв’язковим у Рожнятові. Визволили вояки УПА. Влітку 1945 року вона перейшла з українськими повстанцями в Карпати. 1 жовтня 1946 року Стелла Кренцбах пробилася до англійської окупаційної зони в Австрії. Відтак дісталася Ізраїлю. Працювала в Міністерстві закордонних справ держави Ізраїль.

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

Детальнішу інформацію читайте на http://mosesfishbein.blogspot.com/2009/10/memoirs-of-stella-krenzbach-i-am-alive.html

фото з сайту http://sd.org.ua/news.php?id=17935

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth