Я був у Литві у схожому музеї, але те, що є тут дуже вражає – Ігор Юхновський

yuhnovski_bВ. о голови Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський, сьогодні, 16 грудня, вперше відвідав Національний меморіал-музей жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові. У супроводі директора «Тюрми на Лонцького» Руслана Забілого, він ознайомився з першим етапом експозиції, який був підготований Центром досліджень визвольного руху. До огляду також було представлено приміщення, в яких у майбутньому будуть експозиційні, архівні та робочі  зали.

 

Оглянувши всі три поверхи, підвал колишньої тюрми і експозицію, пан Ігор Юхновський зауважив: «Це  дуже визначна експозиція. Те, що я побачив на третьому поверсі «мяка камера», це показова камера. Людей били і було чути їхні крики, однак ізолюючі  стіни були перешкодою для поширення звуку.  Я був у Литві у схожому музеї, але те, що є тут дуже вражає і це потрібно за будь-яку ціну відновити і, найперше,  показувати молоді.»

 

Також Ігор Юхновський у коментарі зазначив, що у музеї є ще  над чим працювати, -

«Варто було б  робити більші надписи, щоб можна було без екскурсовода ознайомитись з експозицією. Загалом, господарських робіт є дуже багато, але люди, які над цим працюють є досвідчені і віддані цій справі.»

 

По завершенні екскурсії директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий разом з  в. о голови Українського інституту національної пам’яті Ігорем Юхновським  обговорили робочі моменти про наступний етап експозиції у музеї.

 

Нагадаємо, зараз триває передання Кабінетом Міністрів України Національного меморіалу «Тюрма на Лонцького» з підпорядкування Службі безпеки України до Укранського інститутту національної пам’яті.

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

фото з сайту www.utr.tv/_img/news/big/yuhnovski_b.jpg

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth