Розсекречення документів притягує в Україну вчених з-за кордону, - В’ятрович

viatrovych_denСлужба безпеки України відкрила архіви радянської епохи. З електронними версіями документів можна ознайомитися в 26 центрах в різних містах країни. Про це  розповів директор Архіву Служби  безпеки України Володимир В’ятрович іспанській газеті «Ел Паіс».

 

Зараз у відкритому доступі - десятки тисяч відсканованих документів за період з 1919 по 1991 рік, які розповідають про встановлення радянської влади, Голодомор, Другу світову війну і репресивну систему. Тут же представлені документи організацій, з якими боролися органи держбезпеки. Така інформація притягує вчених з-за кордону і вони дедалі частіше приїжджають в Україну, йдеться в іспанській газеті «Ел Паіс».

 

 «Україна перетворюється на Мекку для фахівців з СРСР, що приїжджають працювати сюди. Тим більше, що архіви в Росії закриваються або стають все менш доступними», - зауважив директор архіву СБУ Володимир В’ятрович.

 

Також директор архіву СБУ погодився з тим фактом, що деякі матеріали були вивезені з України в 1990-1991 році і можуть бути в Росії.  Але Україна, - наголосив пан В’ятрович, активно продовжує роботу з викриття сталінського режиму, яка розпочалася з процесом демократизації в кінці вісімдесятих років у СРСР.

інтерв’ю Володимира В’ятровича в іспанській газеті «Ел Паіс» читайте тут http://www.elpais.com/articulo/internacional/Ucrania/desvela/secretos/URSS/elpepuint/20091214elpepiint_8/Tes

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

 

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth