Серед героїв нового роману Забужко «Музей покинутих секретів» колишні в’язні тюрми «на Лонцького»

book-image-373«Хоч  знати, що з нами? Чекай на нас» –  цей напис  1952 року зі стіни камери львівської вязниці КГБ та гестапо (тепер –  Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького») став епіграфом і  натхненням до нового роману Оксани Забужко «Музей покинутих секретів», який письменниця презентувала вчора, 23 грудня.

А ви зі Львова родом, Амброзійовичу? Ну, значить, земляки… Я ж там народився. Вулиця Брюлова, колишня Лонцького… Тюрма МГБ. Да, там і народився. В тюрмі.”  – говорить один із героїв нового твору.

Як зазначила  О.Забужко, новий роман – це родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004 року. “Ці 60 років української історії нанизані, як на шпульку на історію однієї родини. Члени цієї родини далеко не завжди знають один одного і кожен бачить цю історію зі своєї позиції”, - сказала пані Забужко.

Письменниці, щоб “виставити належним чином усі історичні декорації”, знадобилося багато працювати в архівах, зустрічатися з багатьма учасниками тих подій, зокрема ветеранами УПА.

Оксана  Забужко, пишучи роман, відвідала також  і саму тюрму «на Лонцького» у  Львові. 

Керівництво Національного музею-меморіалу  «Тюрма на Лонцького» запросило письменницю  презентувати новий  роман у Львові саме в Меморіалі на початку наступного року.  

 

Прес-центр ЦДВР -  299 45 15, (093) 48 16 108

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth