Матеріали про Голодомор та обвинувальний вирок починаються зі Сталіна, – СБУ

Йосип Сталін – один із головних обвинувачуваних у кримінальній справі про геноцид українського народу у 1932-33 роках, яку СБУ передало до Генпрокуратури. У справі про Голодомор фігурують й інші перші особи СРСР та радянської України. Про це у ефірі 5 каналу розповів голова СБУ Валентин Наливайченко, інформує ЗІК.

«Матеріали починаються і обвинувальний вирок зі Сталіна. І прізвище фігурує, і його особисті підписи, і особисті таємні вказівки, і все те як організовувалась і підготовка до вчинення геноциду на нашій території і безпосередньо сам злочин і його вчинення з січня 33 по червень 33 року. Здійснення, контроль, особистий контроль, особисті вказівки, особисте скерування додаткових партійних керівників», – зазначив Наливайченко.

Розслідування кримінальної справи за фактом Голодомору Служба безпеки розпочала у травні 2009 року. За цей час слідчі зібрали три з половиною тисячі документів, знайшли 857 місць масових поховань та опитали дві тисячі свідків Голодомору. А також встановили організаторів і виконавців злочину.

Тепер справу мають передати до суду.

 http://www.zik.com.ua/ua/news/2009/12/24/209912

 

 

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth