Заява з приводу внесення Президентом проекту закону

ЗАЯВА
З ПРИВОДУ ВНЕСЕННЯ ПРЕЗИДЕНТОМ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ
ПРО ПРАВОВИЙ СТАТУС УЧАСНИКІВ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ
20-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Законодавчих ініціатив, які б врешті вирішили питання офіційного визнання Української Повстанської Армії та учасників визвольного руху, за останні роки було досить багато.

З поміж інших проектів, що свого часу вносилися до Верховної Ради, проект Закону «Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України 20—90-х років ХХ століття» вирізняється чітким розуміння місця і ролі УПА в українській історії.

Не випадково законопроект не обмежується діяльність вояків цієї армії – мова йде про український визвольний рух протягом 1920-1990-х років. Отже, боротьба українських повстанців органічно вписується у загальний процес боротьби українців за незалежність, а з другого боку — належна шана віддається також таким формаціям визвольного руху як УВО, ОУН, Карпатська січ, УГВР, передбачається належна оцінка заслуг дисидентського руху опору 60-80-х рр. ХХ століття.

Особливість поданого Президентом законопроекту також у тому, що в теперішній політичній ситуації є чи не найкращі умови для його прийняття Верховною радою.

Прийняття такого законопроекту принципово важливо для переосмислення минулого нашого народу, повернення йому власного національного обличчя.

Директор
Центру досліджень визвольного руху,
Представник Українського інституту
національної пам’яті у Львівській області
Володимир В’ятрович

Прес-центр ЦДВР
сdvr_lviv [at] yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515
+38-063-6286869

, , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth