Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років вшанували в Португалії

phoca_thumb_l_khoda-15Акція «Скорботна хода» відбулась 29 листопада в місті Лісабон. Мітинг-реквієм та панахида відбувались Проспекті Almirante Reis та площі Martim Moniz. Закінчилась траурна процесія в Українській Греко-Католицькій церкві. Після «Скорботної ходи» учасники переглянули фільм українського режисера В. Дєрюгіна «Технологія геноциду», повідомляє «Майдан».

Голодомор скоєний у 1932-1933 роках в Україні - одна з найбільших в історії людства гуманітарних катастроф.


Це був свідомо й чітко спланований тоталітарним комуністичним режимом Геноцид проти Українського народу. У такий цинічний, нелюдський спосіб комуністична влада намагалася завдати смертельного удару українському селянству як основі нашої нації, підірвати сили нашого народу і назавжди усунути саму можливість відродження України як незалежної держави.


За оцінками істориків, за неповний рік з осені 1932 до початку літа 1933 року від штучно організованого голоду в Україні загинуло 10 мільйонів наших співвітчизників. Вмирало 17 людей щохвилини, тисячу щогодини, 25 тисяч щодоби.


В неділю, 29 листопада українські громадські та релігійні організації за підтримки Посольства України у Португалії у м. Лісабоні, провели мітинг-реквієм та панахиду за померлими в наслідок Голодомору. Після чого учасники акції траурною процесією вирушили Проспектом Almirante Reis від площі Martim Moniz до Української Греко-Католицької Церкви.


Захід завершився годинною скорботною ходою його учасників вулицями португальської столиці та переглядом історично-документального фільму українського режисера В.Дєрюгіна «Технологія геноциду».


Мільйони сердець, знищених Голодомором, стукаються у нашу свідомість… Вічна їм пам’ять і вічна їм слава, бо їхні українські душі моляться, щоб незалежна демократична Україна була завжди, бо тільки тоді, на нашій землі ніколи не траплятимуться подібні злочини.

Відеорепортаж:

http://www.spilka.pt/index.php?option=com_content&view=article&id=353%3A-q-q-76-1932-33-&catid=64%3A2009-05-11-22-29-20&Itemid=65=uk
http://www.youtube.com/user/spilkapt
Світлини: http://spilka.pt/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=7&Itemid=53=uk

http://maidan.org.ua/static/news/2009/1259865657.html

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth