З середини жовтня, відколи Національний Меморіал «Тюрма на Лонцького» збільшив години для відвідування, експозицію побачили більше 800 людей

dsc09668З середини жовтня Національний Меморіал-музей «Тюрма на Лонцького» у Львові збільшив дні і години відвідування. З цього часу Музей працює кожного дня, окрім середи, з 10 до 18 год. Катівню тоталітарнтих режимів  побачило вже понад 800 людей. Серед наймолодших відвідувачів були  школярі-другокласники.

 

За словами екскурсовода Музею Богдани Циганюк, наймолодші їхні відвідувачі з цікавістю запитували чому й за що вбивали людей. Розповідали діткам історію створення Музею без жахливих подробиць, лише так, аби вони мали загальне уявлення через що пройшли їхні прадідусі-бабусі заради свободи і незалежності їх Батьківщини.

 

Вікова категорія здебільшого від 13-літніх школярів до пенсіонерів. Але найчастіше приходять старшокласники та студенти. «Окрім львівських школярів та студентів, на вихідні приїжджають  діти з Київщини, Полтавщини, Тернопільщини. Вони знають, що є такий музей і їдуть сюди спеціально, аби його відвідати», - розповідає директор Національного Меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий.

 

Школярі з Бережанського району, що на Тернопільщині у фотолабораторії Музею впізнали свою землячку - зв’язкову ОУН Галину Дидик. Її фото не було підписане. «Я знаю що це саме вона, бо в нашій школі є музей Галини Дидик. У «Тюрмі на Лонцького» я б хотів побачити про неї більше інформації», - зауважив учень сьомого класу.

 

Не рідко до Музею приходять люди, які знаходять прізвища родичів на стелі пам’яті. Серед 700 прізвищ  пані Анастасію Лущик впізнав чоловік її рідної сестри. Були й такі, що впізнавали себе на світлинах і навіть на негативах плівки.

 

Основний акцент в експозиції поставлено на найкривавішу сторінку в історії тюрми – масові розстріли кінця червня 1941 року. Серед тюремних камер, в яких відтворено умови в’язничного побуту є «камера смертників» – в ній в’язні очікували на розстріл.

 

Експозицію, підготували співробітники Центру досліджень визвольного руху за сприяння Служби безпеки України. Кошти для відкриття Меморіалу зібрані з пожертв львівської громади. Меморіал можна відвідати кожного дня, окрім середи з 10 до 18 год за попереднім записом.  Співробітники Центру проводять групові екскурсії виставкою. ЦДВР також проводить збір спогадів колишніх в’язнів «Тюрми на Лонцького» та займається пошуком експонатів для розширення експозиції Меморіалу.

 

На  знак вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, 27 та 29  листопада відбувся перегляд фільму «Живі», режисера Сергія Буковського. За два дні презентації фільму, музей відвідало близько 80 людей

 

Нагадаємо, бажаючі можуть потрапити на екскурсію за попереднім записом. Національний Меморіал «Тюрма на Лонцького» працює кожного дня, окрім середи, з 10 до 18 год.

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth