Архів дописів заСічень, 2010

Президент Віктор Ющенко підписав Указ про визнання ОУН-УПА

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Про це він повідомив сьогодні, 29 січня, під час заходів вшанування памяті Героїв Крут у Чернігівській області. Читати повністю »

Коментарів немає


У Львівському Інформаційно-довідковому залі представили нові документи

Сьогодні, 28 січня в Інформаційно-довідковому залі у Львові відбулась виставка  оригіналів та оцифрованих  копій документів, що їх в архіві УСБУ у Львівській обл. виявили та опрацювали  науковці Центру досліджень визвольного руху та Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у рамках проекту, підтриманого Львівською облдержадміністрацією.   Читати повністю »

, , , ,

Коментарів немає


Репрезентація документів (1949-51 р.р.), якими поповнився Інформаційно-довідковий залу УСБУ у Львівській області

28 січня 2010 р. о 16.00

ІДЗ, приймальня УСБУ у Львівській обл. Львів, вул. Вітовського, 38

Виставка  оригіналів та ознайомлення із поповненням ІДЗ - оцифрованими документами, що їх  виявили в архіві УСБУ у Львівській обл. та опрацювали  науковці  Центру досліджень визвольного руху й Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» за проектом, підтриманим Львівською облдержадміністрацією. Ознайомлення з документами діячів підпілля ОУН Львівщини Софії Лагодич (псевдо Зена) та Євгена Пришляка (псевдо Ярема).  Читати повністю »

Коментарів немає


Почесний голова ЦДВР Володимир Косик розповідає про спецоперації НКВД-КГБ проти українського націоналізму

4kosykВідомий український історик із Франції Володимир Косик видав книжку «Спецоперації НКВД-КГБ проти ОУН». Це ґрунтовне наукове дослідження методів боротьби Москви проти українського націоналізму у 1933-1943 роках. Науковець на архівних матеріалах розповідає про численні спецоперації агентів Москви в середовищі Організації Українських Націоналістів. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Для таких знакових постатей як Бандера слід зробити Парк Слави національних героїв, - історик

u86_080208-03Доцент  історичного факультету Київського національного  університету імені  Тараса Шевченка Іван Патриляк переконаний, що Степан Бандера  одна з небагатьох постатей  в українській історії 20 століття, яка заслуговує на найвище вшанування на рівні держави. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Історики розвіюють міфи про Степана Бандеру

    Останні декілька днів, після присвоєння звання Героя України, постать Степана Бандери знову змусила дискутувати між собою українців, росіян і поляків. Прибічники борця за волю України Бандери і їх опоненти вже вкотре обговорюють його місце в історії. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Президент України присвоїв Степану Бандері звання Героя України

imagesСьогодні, 22 січня, в День Соборності України, у Києві Президент України Віктор Ющенко, присвоїв звання Героя України провіднику Організації українських націоналістів Степанові Бандері. «Хочу зробити те, чого чекали мільйони людей», - сказав Віктор Ющенко. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Іван Мамчур увіковічнив у спогадах історію життя у таборах ГУЛАГу

dsc06082Вийшла у світ нова книжка Івана Мамчура «Нас доля світами водила. Сторінки пережитого». Автора прийшли  привітати друзі, колишні політв’язні, письменники, журналісти, посадовці вчора, 21 січня,  у Львівському Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Читати повністю »

Коментарів немає


«Нас доля cвітами водила. Сторінки пережитого»

У четвер 21 січня  о 16.00 у Львові  Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1, вхід з вул. К.Брюллова ) репрезентує  книжку Івана Мамчура  «Нас доля світами водила. Сторінки пережитого». 

У репрезентації  разом із 85-річним автором візьмуть участь голова Спілки політв’язнів Володимир  Горовий, багаторічний політв’язень Василь Кубів, директор музею Руслан Забілий  та письменники й громадські діячі  Ірина Калинець і Левко Різник.  Читати повністю »

,

Коментарів немає


У ПАРЄ вітають суд над Голодомором. Голод був штучним

news_4010211Президент Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Горан Ліндблад вітає рішення українського суду про засудження Голодомору. Про це він заявив у Брюсселі.

«Будь-які рішення судів важливі. Ця справа є дуже важливою, коли суд України засудив Голодомор», - сказав президент Політичного комітету ПАРЄ.

Лінблад зазначив, що Голодомор був штучно створений комуністичним режимом, передає «Український погляд» з посиланням на «УНІАН» Читати повністю »

, ,

Коментарів немаєSetPageWidth